1. Sporcular,  2 hafta öncesinden başlamak kaydıyla düzenli olarak günlük sağlık kontrolü yapmalı ve mümkün olduğunca kendilerini izole etmelidir.
 • Kampa başvuru yapan veya görev alacak herkes etkinlik öncesinde kendini dinlemeli, hasta ise kampa gelmemeli ve durumu internet üzerinden ve/veya telefonla yetkililere bildirmelidir.
 • Sporcu PCR ve benzeri testleri yaptırmış Covid 19 negatif geldiğini beyan ederek kampa gelir.
 • Etkinlik alanında bulunan herkes için sosyal mesafe en az 1,5 metre olmalıdır.
 • Kullanılan tüm ekipmanlar, sporcular arasında kesinlikle paylaşılmamalıdır.
 • Etkinlik öncesinde potansiyel risk taşıyan tüm sporcuların (komorbiditeler, ilaçlar, alerjiler) sağlık kontrollerini mutlaka yapmaları gerekmektedir.
 • Etkinlik alanında ve araçlarda herkesin ulaşabileceği şekilde; alkol bazlı el jeli ve hijyen bulundurulacaktır.
 • Hijyenik olması gereken eşyalara görevi gereği temas eden personel ve gönüllüler lastik eldiven kullanacaktır.
 • Sporculara verilen su şişeleri temiz olacaktır.
 1. Etkinlik alanında bulunacak herkes (sporcu, gönüllü, sponsor görevlisi dahil) düzenli olarak ateşini ölçmeli/ölçtürmeli ve sağlık durumunu düzenli olarak izlemelidir.
 1. 38 ° C’nin üzerindeki ateşi olanlar sürüşe alınmayacaktır.
 1. Eğer hasta iseniz kimseyle temasta bulunmayın, sürüşlere kesinlikle katılmayın.
 1. Ellerinizi sık sık sabun ve su ile yıkayın. Sabun ve su yoksa alkol bazlı bir el dezenfektanı kullanın. Etkinlik alanı, otel ve görevli araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.
 1. Öksürürken veya hapşırırken ağzınızı ve burnunuzu bir mendille veya kolunuzla (ellerinizle değil) kapatın. Hijyen kurallarını uygulayın. (mesafeyi koruyun: en az 1,5 m), öksürürken veya hapşırırken tek kullanımlık mendiller kullanın veya dirseğiniz ile kapatın ve ellerinizi mutlaka yıkayın). Öksürük devam ederse, kendinizi hemen izole edin ve en yakın sağlık personelinden yardım isteyin.
 1. Akut solunum yolu enfeksiyonlarından etkilenmiş olan insanlardan uzak durun ve temastan kaçının.
 1. Kıyafet, sabun, hijyen vb kişisel eşyaları kesinlikle paylaşmayın.
 2. Su şişelerinin kullanımı için önlemler: • Hijyen ekibi, tüm sporcuların, görevlilerin ve personelin virüs ve bakterilerin bulaşmasını önlemek için kendi su şişelerine sahip olmasından sorumludur.
 1. Ağza ve burunlarınıza temas etmekten kaçının.
 1. Tokalaşmaktan ve sarılmaktan kaçının.
 • Sürüşler hız gruplarına göre olup en fazla 10 bisikletliden oluşacaktır. Sürüş kurallarına uyarak Boosterlarınızın uyarılarına uyarak sürüşe katılmanız rica olunur.

(Metnin her sayfasının altına el yazısı ile “COVID 19 tedbirleri ile alakalı bu metni okudum anladım.” yazılıp isim soyisim tc ve imza atılacaktır)